PROGRAMA CONGRÉS 2020

El programa del VI CIEDO, en modalitat híbrida, s'estructurarà a partir de 4 conferències generals i 12 simposis que versaran sobre les temàtiques de treball del Congrés::

 

  • Metodologies i estratègies per a la nova gestió del coneixement col·lectiu.
  • La promoció i el registre de la interacció i la conversa col·lectiva.
  • Gestió del talent i el capital humà a les organitzacions.
  • Xarxes corporatives per a la nova gestió del coneixement. 
  • Aprenentatge social i col·laboratiu en la gestió del coneixement.
  • Gestió de l'aprenentatge informal a les organitzacions.
  • Models i experiències que combinin el desenvolupament personal, social i institucional a les organitzacions. 

També s'obren espais per a la presentació de comunicacions i pòsters i la realització de demostracions en format de taller. En el programa poden trobar si la ponència es desenvolupa en modalitat presencial o virtual. 

 

 

Primera sessió (11/11/2020)
8:30
Acreditació
9:00
Inauguració
9:30
Conferència 1: Communities of practice. Present and future [Comunitats de pràctica. Present i futur]
Etienne Wenger
Etienne Wenger
Wenger Trayner
11:00
Pausa Cafè
11:30
Simposi: Noves metodologies de gestió del coneixement a les organitzacions
Jesús  Martínez Marín
Coordina:
Jesús Martínez Marín
Centre d'Estudis Jurídics i Formació Especialitzada (CEJFE)
Responsable de formació directiva i nous programes
11:30
Simposi: Reptes en la gestió del coneixement davant dels nous perfils del personal de l’Administració pública
Susana Ramírez Fernández
Coordina:
Susana Ramírez Fernández
Escola d'Administració Pública de Catalunya
Tècnica de formació
11:30
Simposi: Aprenentatge informal i autorregulació per al desenvolupament professional en organitzacions de formació
David Rodríguez Gómez
Coordina:
David Rodríguez Gómez
Universitat Autònoma de Barcelona
Professor agregat
13:30
Dinar
15:30
Simposi: La transformació de l'organització a través de converses
Elisabet Campos Hernàndez
Coordina:
Elisabet Campos Hernàndez
Centre d'Estudis Jurídics i de Formació Especialitzada
15:30
Simposi: La innovació com a facilitadora dels processos de canvi a l’Administració Pública
Maria Eulàlia Pla Rius
Coordina:
Maria Eulàlia Pla Rius
Escola d’Administració Pública de Catalunya
Sub-directora general de Recerca i de Formació en Alta Direcció
15:30
Simposi: Gestió per a l'èxit acadèmic
Isabel Cantón Mayo
Coordina:
Isabel Cantón Mayo
Universidad de León
Catedràtica d'Universitat
17:00
Pausa
17:30
Taller: L'autocura de directius i directives en organitzacions que cuiden a persones
Lugar: Presencial
Xavier Gimeno Soria
Xavier Gimeno Soria
Barcelona Espai de Supervisió (BES)
Fundador i supervisor
17:30
Taller: L'avaluació de la competència digital docent: instruments i aplicacions
Lugar: Presencial
José Luis Lázaro Cantabrana
José Luis Lázaro Cantabrana
Universitat Rovira i Virgili
Coordinador del Màster Oficial Interuniversitari en Tecnologia Educativa
17:30
Taller: Pensament Sistèmic – Com els diagrames causals poden ajudar a l'aprenentatge organitzacional
Lugar: Online
Daniel Terrin Costa
Daniel Terrin Costa
Drive to Improve
Agile Coach
17:30
Taller: Desenvolupament de la creativitat a les organitzacions
Lugar: Presencial
Gorka  Bartolomé Anguita
Gorka Bartolomé Anguita
Do-Ceo Training
CEO
17:30
Taller: Design Thinking: resoldre problemes posant l'usuari al centre
Lugar: Online
Maite  Moreno Bosch
Maite Moreno Bosch
Monday Happy Monday
Sòcia fundadora
17:30
Taller: El storytelling a través de “El Camino Amarillo”: 7 passos per a tenir èxit explicant una història
Lugar: Online
Víctor  Gay Zaragoza
Víctor Gay Zaragoza
Consultor
Escriptor, consultor i formador expert en storytelling
17:30
Taller: Connecta amb el teu ikigai a través de la màgia de les peces de Lego
Lugar: Presencial
Silvia  Marteles
Silvia Marteles
Coach
Psicòloga / Coach
17:30
Taller: Emocions, Intel·ligència i Coneixement
Lugar: Online
Jesús Cartañà
Jesús Cartañà
Six Seconds
Country Sales Manager Spain
Segona sessió (12/11/2020)
9:30
Conferència 2: Implementing Knowledge Management within an organisation [Implementant la Gestió del Coneixement a una organització]
Nick  Milton
Nick Milton
Knoco Ltd
Director
11:00
Pausa Cafè
11:30
Simposi: Metodologies i estratègies per a la gestió del coneixement organitzatiu
Mohammed El Homrani
Coordina:
Mohammed El Homrani
Universidad de Granada
11:30
Simposi: De la formació a la gestió del coneixement a les Administracions Públiques
Carmen Seisdedos Alonso
Coordina:
Carmen Seisdedos Alonso
Instituto Andaluz de Administración Pública
11:30
Simposi: En les organitzacions saludables i sostenibles: l'apoderament individual com a nou paradigma en la gestió del coneixement
Isabel del Arco Bravo
Coordina:
Isabel del Arco Bravo
Universitat de Lleida
Professora Titular
13:30
Dinar
15:30
Conferència 3: Oportunidades y riesgos de las tecnologías digitales: lo visible y lo invisible [Oportunitats i riscos de les tecnologies digitals: allò visible i invisible]
Karma Peiró
Karma Peiró
Periodista
Journalist
17:00
Pausa
17:30
Taula 1: Formació, gestió del coneixement i col·laboració professional.
Lugar: Presencial
Modera:
Mireia Tintoré
Universitat Internacional de Catalunya
17:30
Taula 2: Metodologies actives i recursos tecnològics per a la gestió del coneixement a l'aula
Modera:
Inmaculada Aznar
Universidad de Granada
17:30
Taula 3: Lideratge i gestió directiva
Lugar: Online
Carme Armengol
Modera:
Carme Armengol
Univeristat Autònoma de Barcelona
17:30
Taula 4: Gestió del coneixement al sector públic i privat
Lugar: Online
Modera:
Serafín Antúnez
Universitat de Barcelona
17:30
Taula 5: Gestió del coneixement en institucions educatives
Lugar: Online
David Rodríguez Gómez
Modera:
David Rodríguez Gómez
Universitat Autònoma de Barcelona
Professor agregat
17:30
Taula 6: Formació i gestió del talent a les organitzacions
Lugar: Online
Modera:
Paulino Carnicero
Universitat de Barcelona
17:30
Taula 7: Pràctiques docents i generació d'aprenentatge col·lectiu
Lugar: Online
Modera:
Georgeta Ion
Universitat Autònoma de Barcelona
17:30
Taula 8: Pòsters
Lugar: Online
Modera:
Maria del Mar Duran
Universitat Autònoma de Barcelona
Tercera sessió (13/11/2020)
9:30
Simposi: La gestió del coneixement intergeneracional
Joaquín Gairín Sallán
Coordina:
Joaquín Gairín Sallán
Universitat Autònoma de Barcelona
Director EDO-UAB
9:30
Simposi: Edutubers, Youtubers i Curators
Mercè  Gisbert Cervera
Coordina:
Mercè Gisbert Cervera
Universitat Rovira i Virgili
Directora del grup de recerca ARGET
9:30
Conversacions temàtiques
Jesús  Martínez Marín
Jesús Martínez Marín
Centre d'Estudis Jurídics i Formació Especialitzada (CEJFE)
Responsable de formació directiva i nous programes
11:30
Pausa Cafè
12:00
Conferència 4: Inteligencia colectiva y arquitectura de la participación [Intel·ligència col·lectiva i arquitectura de la participació]
Alejandro Piscitelli
Alejandro Piscitelli
Cátedra Datos
Professor Titular
13:30
Conclusions i clausura
© 2020 Universitat Autònoma de Barcelona - Tots els drets reservats

Diseño y desarrollo:   Diseño y desarrollo: Estudio Sicilia